Najlepsze kosmetyki na zimę – jaki wybrać ochronny krem na zimę?

Arykuł banner - Najlepsze kosmetyki na zimę – jaki wybrać ochronny krem na zimę?

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Zimowa pielęgnacja skóry

Jednym z głównych zadań bariery hydrolipidowej skóry jest regulacja utraty wody ze skóry do atmosfery. Kiedy jej funkcja zostanie zaburzona np. w wyniku stosowania zbyt wielu substancji aktywnych, fizycznych urządzeń złuszczających, zimny wiatr, ogrzewania, długie gorące kąpiele lub prysznice, dochodzi do zwiększenia przeznaskórkowej utraty wody. Prowadzi do odwodnienia i podrażnienia skóry. Mogą pojawić się takie dolegliwości jak suchość skóry, uczucie dyskomfortu, napięcie, swędzenie, zaczerwienienie, uwidocznienie zmarszczek i porów.

Zimą, kiedy skóra narażona jest na wysuszenie, należy szczególnie dbać, by nie naruszyć bariery hydrolipidowej. Codzienne oczyszczanie twarzy i ciała powinno być wykonywane delikatnymi środkami myjącymi. Odradza się wykonywanie peelingów mechanicznych. Lepiej wybrać te enzymatyczne lub na bazie delikatnych kwasów. Warto postawić na nawilżanie. Rano krem o lekko tłustej konsystencji, wieczorem produkty silnie nawilżające – serum, esencje, kremy, maseczki. Warto pamiętać, że ochronę przeciwsłoneczną powinno się stosować cały rok.


Jakie kosmetyki stosować zimą? Składniki aktywne w kremach do twarzy na zimę

Zimą, szczególnie warto zwrócić uwagę na delikatnie oczyszczanie, natłuszczanie i dogłębne nawilżenie skóry. Podczas dużych mrozów w ciągu dnia lepiej wybrać kremy ochronne to twarzy o tłustej konsystencji, które zawierają niewielką ilość wody. Polecane są kremy odżywcze oraz specjalne „cold cream” –
chroniący przed wiatrem i mrozem. Dobry krem na zimę powinien zawierać:

  • składniki natłuszczające np. olej jojoba, masło shea, ceramidy, oliwa z oliwek
  • substancje łagodzące np. panthenol, alantoina
  • filtry UV (kremy na dzień)
  • składniki wzmacniające naczynka krwionośne – witamina K, witamina PP
  • składniki regenerujące np. witamina E, witamina A

Najlepsze kremy na zimę w zależności od typu cery

Idealny krem na zimę powinien chronić skórę przed utratą wody i zabezpieczać ją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Stosowany na dzień powinien zawierać ochronę przeciwsłoneczną. Produkt powinno dopierać się do typu cery:

Krem na zimę do cery naczynkowej musi zawierać składniki łagodzące podrażnienia oraz wzmacniające naczynka krwionośne, by zapobiegać ich pękaniu. Warto, by zawierał substancje takie jak witamina K, C, ceramidy i oleje roślinne. Powinny zawierać substancje nawilżające, natłuszczające np. oleje roślinne, masło shea, olejek różany, a także witaminy – w szczególności tokoferol (witamina E), a także składniki wzmacniające naczynia takie jak escyna, wyciąg z arniki, ekstrakt z ruszczyka. Cera naczynkowa często jest cerą wrażliwą, dlatego lepiej postawić na kosmetyki hipoalergiczne, bez substancji zapachowych.

Krem na zimę do cery suchej powinien mieć bogata konsystencję i zawierać składniki wzmacniające barierę hydrolipidową skóry i zapobiegające uczuciu ściągnięcia – ceramidy, oleje roślinne, mocznik, cholesterol, skwalany, kwas hialuronowy.

Krem na zimę do cery tłustej lub mieszanej nie powinien mieć aż tak gęstej, ciężkiej konsystencji jak produkty przeznaczone do skóry suchej. Zbyt tłusta, odżywcza formuła będzie sprzyjała powstawaniu zaskórników. Przed zakupem kremu warto prześledzić jego skład pod kątem składników komodogennych – sprzyjających powstawaniu niedoskonałości. Powinno się unikać składników takich jak olej kokosowy, z kiełków pszenicy, z nasion bawełny, masło kakaowe, parafiny i ich pochodne, mirystynian izopropylu, linolenian izopropylu, palmitynian izopropylu, a także trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego. Dobrze, aby zawierał substancje łagodzące i przeciwzapalne np. aloes, zielona herbata, żeń-szeń, wyciąg z lukrecji, rumianek, krwawnik, alantoina, pantenol, wyciąg z nagietka. Dobrym rozwiązaniem na zimę będzie krem, który ma atest niekomodogenności, a zawiera składniki korzystnie wpływające na płaszcz hydrolipidowy.


TOP 6 - najlepsze kosmetyki na zimę

AVENE COLD CREAM Krem do skóry suchej został opracowany specjalnie z myślą o miesiącach zimowych. Posiada właściwości odżywcze, ochronne, łagodzi podrażnienia i przywraca komfort suchej skórze. Zawiera w swoim składzie m.in. biały wosk pszczeli i wodę termalną Avène. Można go stosować zarówno to twarzy, lecz także jako krem do rąk. Jest odpowiedni do stosowania nawet przy bardzo niskich temperaturach.

MUSTELA Krem odżywczy z Cold Cream
odżywia suchą skórę i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. W swoim składzie zawiera m.in. wosk pszczeli, olej kokosowy, masło shea, olej słonecznikowy, ekstrakt z awokado, ceramidy, witaminę E. Jest odpowiedni do stosowania nawet przy bardzo niskich temperaturach.

LA ROCHE-POSAY SUBSTIANE EXTRA RICHE
Krem to produkt o bardzo bogatym składzie. Zawiera składniki zapobiegające przeznaskórkowej utracie wody, ochronne oraz natłuszczające. Na liście składników znajduje się m.in. wosk pszczeli, masło shea, parafina, piroglutaminian argininy, wyciąg z siemienia lnianego.

VICHY LIFTACTIV krem przeciwzmarszczkowy na noc
jest świetnym rozwiązaniem na wieczorne nawilżenie. Zawiera między innymi glicerynę, ramnozę, olej z pestek moreli, mieszankę naturalnych kwasów tłuszczowych, masło shea, wosk pszczeli, wodę termalną. Krem ujędrnia, nawilża, odżywia i wygładza skórę.

CETAPHIL EM Emulsja micelarna do mycia
to korzystny wybór dla delikatnego oczyszczania podrażnionej skóry. Zapewnia ciągłe nawilżenie, dla ochrony przed wysuszeniem. Delikatnie, ale skutecznie usuwa brud, makijaż i zanieczyszczenia.

CERAVE Nawilżający Balsam dla skóry suchej i bardzo suchej
. Mimo, że na wiatr i mróz głównie narażona jest nasza twarz i dłonie, nie powinno się zapominać o regularnym stosowaniu balsamu do ciała. Skóra często jest przesuszona przez suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach czy gorące kąpiele. Do wieczornej pielęgnacji ciała świetnie sprawdzi się nawilżający balsam CERAVE z ceramidami, witaminą E i gliceryną, który wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry.

Redakcja DrogeriaOlmed.pl

Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

)

Wybrane kategorie, suplementy i kosmetyki:

Elugel żel Bebilon Profutura 2 Nakładka wibracyjna La Roche Posay Effaclar h Himalaya Lodówka kosmetyczna Kosmetyki Artdeco Antyperspiranty Urydynox Kosmetyki Cerave Kosmetyki Mokosh Seboradin ampułki Zabawki edukacyjne CzuCzu

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

▸MIYA w promocyjnej cenie◂