Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...
Masaż Kobido to specjalnie opracowana technika masażu twarzy i szyi, który ma na celu rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie twarzy, poprawić krążenie limfy i krwi zmniejszyć widoczność zmarszczek. Masażysta podczas zabiegu korzysta z różnych technik m.in. ugniatania, rozciągania, pocierania, głaskania oraz ucisku o różnym nasileniu. Poza korzystnym wpływem na skórę działa także relaksująco. Masaż Kobido wywodzi się z Japonii. Znany i praktykowany jest od ponad 500 lat. Jego nazwę przetłumaczyć można jako "starożytna droga do piękna".
Japońska technika masażu - jakie daje efekty? Masaż składa się z kilku etapów. Masaż tkanek głębokich pomaga rozluźnić nadmierne napięcie mięśni twarzy, aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych takich jak np. lwia zmarszczka. W trakcie delikatnego masażu karku, szyi i twarzy można spodziewać się uczucia odprężenia i wyciszenia. Poprawie ulega utlenowanie i ukrwienie tkanek. Podczas drenażu limfatycznego usprawnia się przepływ limfy, co pomaga w redukcji obrzęków, ujędrnieniu skóry oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn. Podczas liftingującego masażu twarzy dochodzi to stymulowania produkcji kolagenu i elastyny w skórze, co zwiększa jej jędrność i usprawnia procesy regeneracji. Kontur szyi i owal twarzy jest lepiej uwidoczniony. Stymulacja punktów akupresurowych ma za zadanie zwiększenie przepływu energii, określanego w medycynie azjatyckiej jako "Qi". Pierwsze efekty widoczne są od razu po masażu. Warto jednak podkreślić, że aby efekty zabiegu utrzymywały się na dłużej, należy go wykonywać regularnie.
Podsumowując, możliwe efekty po masażu Kobido to:
Japońska technika masażu twarzy może być wykonywana prawie u każdego - z wyłączeniem niewielkiej grupy osób z przeciwwskazaniami do masażu twarzy. Przede wszystkich polecany jest jako element profilaktyki przedwczesnego starzenia się skóry, a także dla osób z obrzękami twarzy i szyi, drobnymi zmarszczkami mimicznymi oraz napięciami mięśniowymi w okolicy twarzy. Sesja masażu Kobido polecana jest dla każdego, kto chce w naturalny sposób zadbać o skórę twarzy i szyi.
Nie ma ściśle określonych wytycznych z jaką częstotliwością wykonywać zabiegi. Z reguły na początku przygody z Kobido rekomendowane jest wykonywanie 3-5 sesji w ciągu miesiąca, po czym zwiększenie odstępu pomiędzy zabiegami. Odstęp pomiędzy masażami powinien być dobrany indywidualnie przez masażystę.
Pojedyncza sesja masażu z reguły trwa 60-90 minut. Obejmuje masaż owłosionej skóry głowy, szyi i dekoltu oraz poszczególnych obszarów twarzy: czoła, brwi, skroni, policzków, okolic bruzd nosowo-wargowych, okolicy żwaczy i dolnej części twarzy. Przed masażem wykonywany jest demakijaż, a na skórę nakładany jest olejek z właściwościami dobranymi do rodzaju cery. Wykorzystywane są oleje niekomodogenne - takie, które nie zapychają porów. Etapy masażu obejmują część rozluźniającą napięcia mięśniowe, drenażu limfatycznego, części liftingującej, modelującej oraz akupresury. Część salonów dodatkowo oferuje jako kolejne kroki masaż kulami solnymi oraz taping estetyczny.
Jakich etapów można spodziewać się idąc do gabinetu na rytuał Kobido?
Japoński masaż twarzy Kobido opisywany jest jako "niechirurgiczny lifting twarzy". Stanowi bardzo dobry element profilaktyki przeciwstarzeniowej. Ma za zadanie rozluźnić mięśnie, poprawić kondycję skóry i relaksować. Nie zastąpi on jednak medycyny estetycznej. W przypadku bardzo głębokich zmarszczek taka forma masażu może nie być wystarczająca, aby znacząco zmniejszyć ich widoczność. Japoński masaż Kobido jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą bazować na naturalnych technikach nieinwazyjnych i potrafią zachować regularność zabiegów. Stanowi świetne uzupełnienie rytuału pielęgnacyjnego.
Wykonywanie masażu twarzy nie jest wskazane u osób z aktywnym trądzikiem. Stanowi to ryzyko rozsiania bakterii po całej skórze twarzy i szyi. Nie jest cerą naczyniową, stanami zapalnymi skóry, ciężkimi chorobami ogólnoustrojowymi oraz z przerwaną ciągłością skóry twarzy (zadrapania, ranki, nakłucia). Zabiegu nie powinno się wykonywać u osób z aktywną infekcją oraz po niedawnej ekstrakcji zęba. Po wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z reguły należy odczekać kilka tygodni przykładowo 2-3 tygodnie po botoksie, 4-6 tygodni po wypełniaczach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i przynajmniej 6 miesięcy po zabiegu z użyciem nici PDO.
Od razu po zabiegu skóra może być przejściowo zaczerwieniona, podrażniona i obrzęknięta. Prawidłowo wykonany masaż nie posiada trwałych efektów ubocznych. W przypadku wykonania go u osób z aktywnym trądzikiem może dojść do rozsiewu infekcji. Nieprzyjemne skutki w postaci wysypu zaskórników może mieć także zastosowanie do masażu ciężkiego oleju o właściwościach komodogennych, a także nie zmycie olejku po zakończonej sesji.
Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!
Zobacz wszystkie wpisy autora
Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady
medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do
indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne
zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii,
określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem
jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy
skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej
porady.
Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z
wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.