Manicure japoński - wady i zalety. Instrukcja krok po kroku: jak używać polerek i past w zestawie do japońskiego manicure, by płytka była różowa i błyszcząca?

Arykuł banner - Manicure japoński - wady i zalety. Instrukcja krok po kroku: jak używać polerek i past w zestawie do japońskiego manicure, by płytka była różowa i błyszcząca?

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Manicure japoński - wady i zalety. Czy japoński manicure trzyma się na paznokciach jak lakier hybrydowy?

Manicure japoński jest jednym ze sposobów na osiągnięcie pięknych, błyszczących paznokci. W odróżnieniu od hybrydy lub metod żelowych, nie wymaga jednak utwardzania w lampie emitującej światło LED lub UV czy też ściągania go specjalnymi narzędziami. Manicure japoński jest delikatny dla płytki paznokcia, a co więcej - wzmacnia ją i sprawia, że w miarę upływu czasu staje się mniej krucha i bardziej odporna na rozdwajanie czy uszkodzenia mechaniczne. Na czym dokładnie polega manicure japoński i jak wykonać go samodzielnie - krok po kroku? Kto powinien zainteresować się tą formą dbania o paznokcie, a u kogo będzie niewskazana? Jak długo utrzymują się efekty manicure japońskiego i po jakim czasie można powtórzyć zabieg?

Charakterystyka manicure japońskiego. Czy sprawdzi się do regeneracji paznokci?

Manicure japoński ma wiele zalet, które sprawiają, że obecnie jest on stałym elementem oferty salonów kosmetycznych, a kobiety chętnie wybierają go w momencie, gdy potrzebują połączenia zabiegu regenerującego płytkę paznokcia oraz manicure, który sprawi, że płytka będzie prezentowała się nienagannie.

Manicure japoński polega na wcieraniu zielonej pasty, bogatej w minerały, witaminy i składniki odżywcze (wśród nich wymienia się między innymi pyłek pszczeli, keratynę czy krzemionkę z Morza Japońskiego), która ma za zadanie zarówno odżywić, jak i wygładzić powierzchnię paznokcia. Następnie aplikowany jest specjalny pyłek (określany również jako proszek), który z kolei zabezpiecza płytkę paznokcia i - dzięki odpowiedniej technice nakładania - nabłyszcza ją. Efektem delikatnie różowych, odbijających światło i niemalże perłowych paznokci można cieszyć się do kilku dni od zabiegu, natomiast rezultaty odżywienia płytki utrzymują się nawet do dwóch tygodni.

Manicure japoński polecany jest przede wszystkim osobom, których płytka paznokciowa wymaga regeneracji. Niezależnie od tego, czy jej uszkodzenia lub ścieńczenie nastąpiło w wyniku nieprawidłowo ściągniętej hybrydy (tudzież żelu), czy może na skutek uszkodzeń mechanicznych niezwiązanych ze stylizacją paznokci - osoba z takim problemem z powodzeniem może skorzystać z walorów estetycznych i regeneracyjnych manicure japońskiego. Manicure japoński sprawdzi się także u osób, dla których naturalny, różowy połysk i odpowiedni kształt są wystarczające dla estetycznej satysfakcji. Warto tu jednak dodać, że nie wszystkie osoby będą mogły poddać się takiemu zabiegowi. Do przeciwwskazań należą między innymi poważne uszkodzenia płytki, uszkodzenie macierzy paznokcia, onycholiza, zielona bakteria, grzybica paznokci i inne schorzenia dermatologiczne, obejmujące płytkę paznokciową.

Niestety, w odróżnieniu od manicure hybrydowego czy żelowego, wizualny efekt manicure japońskiego utrzymuje się - tak, jak zostało to już wspomniane - przez kilka dni, podczas gdy hybryda czy żel będą obecne na płytce przez 2-3 tygodnie. Dodatkowo rezultat manicure japońskiego będzie zawsze taki sam, natomiast u stylistki paznokci można za każdym razem wybierać inny efekt wizualny. Niemniej, manicure japoński jest odżywczą i nieinwazyjną alternatywą właściwie dla każdej innej metody dbania o wygląd i kondycję paznokci - dlatego warto wykonywać go raz na jakiś czas, najlepiej co kilka tygodni (lub częściej, jeśli w ogóle nie nosimy paznokci żelowych lub hybrydowych).

Co powinien zawierać zestaw do manicure japońskiego i jak wykonać manicure japoński w domu? Instrukcja krok po kroku

Zestawy do manicure japońskiego dostępne są w wielu drogeriach i sklepach internetowych. Każdy z nich wygląda zazwyczaj podobnie i zawiera te same elementy, wśród których wyróżnić można: drewniany lub plastikowy patyczek do odsuwania skórek, dwustronny pilnik (ze stroną różową i zieloną), dwie polerki (znów - różową i zieloną), a także dwa słoiczki (jeden, z zieloną zakrętką, zawiera pastę, a drugi - z zakrętką różową - zawiera puder). Kolory wszystkich akcesoriów są istotne, z uwagi na ich dopasowanie i kolejność użycia w każdym z kroków (o czym piszemy poniżej).

Jak zrobić manicure japoński samodzielnie w domu? Jest on bardzo prosty do wykonania - oto instrukcja krok po kroku:

  1. Przygotowanie płytki paznokcia. W tym celu należy, przy pomocy patyczka lub szpatułki, delikatnie odsunąć skórki. Można je również ostrożnie wyciąć specjalnymi nożyczkami lub cążkami, przy czym nie jest to oczywiście konieczne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Następnie, przy pomocy zielonej strony dołączonego do zestawu pilniczka, nadajemy paznokciom pożądany kształt, a stroną różową delikatnie - tak, by nie uszkodzić paznokcia - matowimy jego płytkę. Powstały pyłek usuwamy omiatając palce czystym pędzlem (można wykorzystać do tego pędzel do makijażu).
  2. Wtarcie zielonej pasty w płytkę paznokcia za pomocą zielonej polerki. Pastę zawiera pierwszy słoiczek z zieloną nakrętką, a narzędziem do tej czynności jest zielona polerka (to właśnie dzięki zgodności kolorów łatwo dopasować narzędzie i preparat do siebie nawzajem). Najlepiej będzie nanieść odrobinę pasty ze słoiczka (na przykład za pomocą szpatułki do odsuwania skórek) bezpośrednio na paznokieć - a później zacząć polerowanie. Niektóre instrukcje wskazują, że zieloną pastę nakłada się na paznokieć od razu za pomocą polerki, natomiast mamy wówczas mniejszą kontrolę nad ilością nabieranej pasty. Niemniej, po aplikacji preparatu na płytkę przechodzimy do wcierania. Należy robić to przede wszystkim w jednym kierunku - z góry na dół lub ruchami okrężnymi. Wykonujemy takie ruchy do momentu, w którym powierzchnia paznokcia stanie się gładka i błyszcząca.
  3. Wtarcie w płytkę paznokcia pudru zabezpieczającego. W tym kroku postępujemy dokładnie tak, jak zostało to opisane powyżej, natomiast zamiast pasty stosujemy puder ze słoiczka z różową nakrętką oraz polerkę w różowym kolorze. Staramy się wmasować proszek delikatnymi ruchami, okrężnymi lub posuwistymi, wykonywanymi w tym samym kierunku.
  4. Po zakończeniu manicure japońskiego wcieramy w skórki oliwkę i/lub wmasowujemy w skórę dłoni odżywczy krem do rąk.

Gotowe! Tak, jak zostało to już wspomniane, efekt „różowej perły” na paznokciach utrzyma się przez kilka dni, natomiast efekt odżywienia - nawet do dwóch tygodni. Manicure japońskiego nie trzeba zmywać - znika on z paznokci równomiernie, dzień po dniu, co zawsze wygląda estetycznie. Kolejny zabieg możemy przeprowadzić po 2 tygodniach.

Czy po manicure japońskim można malować paznokcie zwykłym lakierem lub hybrydą?

Gdy estetyczny efekt manicure japońskiego (a więc w ciągu 4-5 dni) w postaci ujednolicenia koloru płytki i jej błyszczenia zaniknie, jak najbardziej można pomalować paznokcie zwykłym lakierem - kolorowym lub bezbarwnym. Nałożenie takiego produktu od razu po zabiegu nie miałoby jednak sensu - do kilku dni po wykonaniu manicure japońskiego płytka pozostaje natłuszczona i maksymalnie wygładzona, przez co klasyczny lakier na pewno nie będzie się na niej trzymał.

Po 4 czy 5 dniach można również zaaplikować na paznokcie lakier hybrydowy, przy czym warto pamiętać o dokładnym odtłuszczeniu płytki przy użyciu specjalnych preparatów, a także o tym, że hybryda uniemożliwia oczywiście nakładanie pasty i proszku w ramach wykonywania manicure japońskiego. Warto również dodać, że nakładanie hybrydy lub żelu na nie do końca zregenerowane paznokcie, może je dodatkowo osłabić. Jeśli więc stosowanie manicure japońskiego miało na celu regenerację płytki, wówczas warto wykonać kilka zabiegów - by wygładzić nierówności oraz osiągnąć zdrowy wygląd i połysk.


Redakcja DrogeriaOlmed.pl

Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

Powiązane produkty

Miniaturka artykułu - NormaNail maść pielęgnacyjna do paznokci, 30 ml
NormaNail maść pielęgnacyjna do paznokci, 30 ml
36.92 zł

Produkt niedostępny

Wybrane kategorie, suplementy i kosmetyki:

Elugel żel Bebilon Profutura 2 Nakładka wibracyjna La Roche Posay Effaclar h Himalaya Lodówka kosmetyczna Kosmetyki Artdeco Antyperspiranty Urydynox Kosmetyki Cerave Kosmetyki Mokosh Seboradin ampułki Zabawki edukacyjne CzuCzu
Produkt dnia