Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...
Serum to skoncentrowana kompozycja składników aktywnych do rozwiązania konkretnego problemu skóry, której głównym celem jest dostarczenie ich bezpośrednio do komórek skóry. Głębokość wnikania serum jest większa niż kremu. Nie oznacza to jednak, że jedno zastępuje drugie. Po zastosowaniu serum konieczne jest nałożenie kremu, aby utrwalić i niejako uszczelnić składniki aktywne w skórze.
Serum do twarzy to produkt do dodatkowej intensywnej pielęgnacji skóry, charakteryzujący się wodnistą lub płynną konsystencją żelu, często zawiera składniki aktywne w wyższym stężeniu niż inne produkty. Serum nakłada się przed kremem, w niektórych przypadkach stosuje się je samodzielnie. Serum to środek, który należy stosować prawidłowo i bardzo starannie dobierać do typu skóry. Główną właściwością serum jest wprowadzenie i wzmocnienie działania innych kosmetyków na skórę twarzy. Używanie serum jest bardziej skuteczne niż próba uzyskania tych samych składników aktywnych i efektów za pomocą kremu nawilżającego lub maski. Ponadto lekka konsystencja łatwiej wnika w skórę.
Serum należy stosować bardzo kompetentnie: musisz znać zarówno rodzaj swojej skóry, jak i jej specyfikę. Twoja skóra jest bardzo sucha i stosujesz nawilżająco-odżywczy krem do twarzy, jednak jego działanie nie wystarcza. W takim przypadku do pielęgnacji należy dodać serum nawilżające, które należy zastosować przed użyciem ulubionego kremu, którego działanie chcemy wzmocnić. Jeśli krem jest przeznaczony do skóry problematycznej, skłonnej do przetłuszczania się, a serum nawilża, to nie uzyskamy pożądanego efektu. Konieczne jest porównanie działania kremu w połączeniu z serum, a czasem nawet ze składnikami kremu i serum.
Serum to silnie skoncentrowany produkt, który zawiera około 10 razy więcej substancji biologicznie czynnych niż najskuteczniejsze kremy. Efekt jego zastosowania jest zauważalny od razu, ponieważ skóra błyskawicznie otrzymuje potrzebną ilość substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.
W pewnym sensie kompozycje serum przypominają leki oparte na działaniu jednej substancji czynnej, inne substancje tylko pomagają połykać, konserwować, nakładać, na przykład maść. Na przykład biotechnologiczne stężenie kwasu hialuronowego w serum może sięgać 40%. Jest dość lepki, kremy zawierają bardzo skromne kilka procent. Serum może składać się w 100% z ekstraktów roślinnych, w kremie nie da się tego osiągnąć. Peptydy w serum mogą stanowić kilka procent, natomiast w kremie ich setną cząsteczkę.
Największą różnicą między serum a kremem lub emulsją jest to, co nie jest jej częścią. Serum nie zawiera składników okluzyjnych, które zapobiegają parowaniu wody. Zawierają również mniej zagęszczaczy i są na bazie wody. Serum zawiera najpotężniejszą dawkę witamin A, C i E, a także wszelkich innych składników, których możesz użyć do rozwiązania konkretnych lokalnych problemów.
Tradycyjne serum są na bazie wody, ale dostępne są również formuły olejowe. Te pierwsze nakłada się pod krem, ponieważ są ważniejsze dla wewnętrznej warstwy skóry. Serum na bazie oleju zwykle nakłada się na krem nawilżający, ponieważ jest gęstszy i nie wnika głęboko w skórę. Tworzą swoistą barierę, która „zatrzymuje” krem przez cały dzień.
Tak i nie. Serum może być bogate w składniki nawilżające (kwas hialuronowy, ceramidy), które pomagają skórze zachować wilgoć. Ale to nie czyni ich tradycyjnymi kosmetykami nawilżającymi. Balsamy i kremy do twarzy działają lepiej, ponieważ tworzą barierę na powierzchni naskórka, aby zatrzymać wszystkie te dobroczynne substancje w skórze.
Serum może spełniać określoną misję lub szereg odmładzających funkcji, takich jak:
A wszystko to w jednej butelce.
W składzie serum odbudowującego możemy znaleźć:
W przeciwieństwie do kremów serum jest wybierane nie w zależności od rodzaju skóry, ale w zależności od wieku lub konkretnego problemu, który należy rozwiązać (suchość, tłusta cera, matowa cera, wiotkość skóry, odwodnienie itp.).
Dobrze oczyść skórę, przetrzyj twarz tonikiem, aby przywrócić równowagę nawilżenia, a następnie przejdź do serum. Ponieważ jest to produkt skoncentrowany, do aplikacji należy użyć niewielkiej ilości - od jednej do pięciu kropli. Przed użyciem przeczytaj instrukcję! Między innymi, można używać kilku serum jednocześnie, ale należy wziąć pod uwagę kilka czynników:
Serum nałóż na opuszki palców i szybko rozprowadź produkt na twarzy lekkimi ruchami wklepującymi wzdłuż linii masażu, jakby wbijając go w skórę. Jeśli serum jest gęste i tłuste, najpierw przetrzyj je opuszkami palców, aby je rozgrzać, a następnie rozprowadź równomiernie na twarzy.
Przed nałożeniem kremu odczekaj 5-10 minut, aż serum całkowicie się wchłonie (uzupełnia serum i wzmacnia barierę ochronną). Najlepiej łączyć serum i krem z tej samej linii, aby efekt pojawił się szybciej i trwał dłużej - a to nie jest chwyt marketingowy.
Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!
Zobacz wszystkie wpisy autora
Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady
medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do
indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne
zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii,
określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem
jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy
skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej
porady.
Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z
wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.
Produkt niedostępny