Jak stosować odżywki do rzęs? Jakich błędów nie popełniać?

Arykuł banner - Jak stosować odżywki do rzęs? Jakich błędów nie popełniać?

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Jak stosować odżywki do rzęs? Jakich błędów nie popełniać?

Wydłużenie, odżywienie i wzmocnienie rzęs! To najczęstsze powody, dla których sięgamy po kosmetyki stymulujące wzrost rzęs. Miło jest zamykać i otwierać oczy ze świadomością, że spojrzenie jest lekko zalotne i urocze. Odpowiadamy na pytania: jak stosować odżywki do rzęs? Jakich błędów nie popełniać?

Akcja aplikacja — jak prawidłowo aplikować odżywkę do rzęs?

Prawidłowe aplikowanie odżywki do rzęs nie jest wiedzą tajemną, jednak wymaga pewnej dyscypliny i stosowania zasad, dzięki, którym nie popełnimy błędu, a preparat będzie działał wydajnie. Każdy producent może zalecać lub informować na opakowaniu swojego produktu jak stosować odżywkę do rzęs. Dla olśniewającego spojrzenia warto uważnie przeczytać instrukcję i postępować z nią krok po kroku za pierwszym razem. Później kiedy mamy już wprawę, na pytanie, jak stosować odżywki do rzęs odpowiadamy jak profesjonalistki.

Jakie błędy popełniają kobiety stosując odżywkę do rzęs?

Najczęściej popełnianym błędem przez początkujące użytkowniczki tego odżywczego kosmetyku, jest zbyt szybkie aplikowanie odżywki na rzęsy jeszcze przed demakijażem. To bardzo ważne, żeby dokładnie zmyć makijaż. Preparat musi mieć bezpośredni kontakt z oczyszczoną linią rzęs, wtedy składniki będą mogły wniknąć do wewnątrz i pobudzić odbudowę. Każdy producent stosuje inny aplikator, najczęściej spotykamy szczoteczki, podobne do tych w tuszach do rzęs lub cieniutkie pędzelki, takie jak w eyelinerach. Wiemy już, że odżywkę do rzęs stosujemy po dokładnym demakijażu oczu, czyli powiek i rzęs.

Jakich błędów jeszcze nie popełniać?

Drugim grzeszkiem użytkowniczek tego specyfiku, jest pośpiech. Niezależnie od tego, czy stosujemy serum, czy odżywkę do rzęs, produkty te potrzebują czasu, żeby dobrze się wchłonąć. Warto o tym pamiętać, choćby dzięki analogii, tak samo, jak balsam do ciała, lub serum do twarzy, odżywka do rzęs wchłania się po kilku minutach. Być może trudniej o tym pamiętać na początku, ponieważ preparat jest zazwyczaj przezroczysty i aplikujemy tylko niewielką jego ilość na górną i dolną linię rzęs. Warto zapamiętać tę zasadę, będziemy mieć wtedy pewność, że całość nałożonej odżywki do rzęs przenika w głąb cebulek mieszków włosowych.

Jak prawidłowo używać odżywki do rzęs?

Regeneracja włosków nie nastąpi natychmiast, ale pierwsze efekty możemy już dostrzec po kilku tygodniach. Większość producentów zaleca stosowanie pełnej kuracji przez okres 2-3 miesięcy, to zapewnia rzęsom odżywienie, wzmocnienie i zagęszczenie. W tym czasie najlepiej pilnować grafiku aplikacji oraz wszystkich zasad, które wspomogą efekt. Po okresie intensywnego stosowania można zmniejszyć częstotliwość nakładania odżywki do rzęs i aplikować ją rzadziej by utrwalić uzyskane już efekty.

4 kroki stosowania odżywki do rzęs.

1. Oczyszczenie okolic oczu i rzęs — wykonaj dokładny demakijaż.

2. Przygotuj odżywkę, nabierz preparat na pędzelek lub szczoteczkę.

3. Wykonaj aplikację odżywki do rzęs na górnej i dolnej linii powieki. Pędzelkiem wzdłuż linii rzęs od wewnątrz do zewnątrz lub szczoteczką na całe rzęsy.

4. Pozostaw preparat do wchłonięcia zgodnie z zaleceniem producenta.

Jakie czynniki wpływają na tempo działania odżywki do rzęs?

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na zadowalające efekty działania preparatów do rzęs jest ich systematyczne stosowanie. Każdemu może się zdarzyć pominięcie aplikacji, ale jeśli z dużą dokładnością pilnujemy grafiku, to odżywka do rzęs pobudza wzrost rzęs i już po kilku tygodniach zobaczymy pierwsze efekty. To ważny element całego procesu oznacza, że kuracja działa, a spojrzenie nabiera wyrazistych rysów. Innym istotnym czynnikiem, wpływającym na tempo działania odżywki do rzęs, jest indywidualna predyspozycja genetyczna osoby, która ją stosuje. Kobiety o gęstych i długich rzęsach szybciej dostrzegą efekt działania preparatu, zaś kobiety z rzadszymi i cieńszymi rzęsami dłużej poczekają na upragnione zagęszczenie i przedłużenie rzęs. Trwa to trochę dłużej, ponieważ organizm potrzebuje czasu na dostarczenie składników budujących rzęsy.

Odżywkę do rzęs stosować na noc czy na dzień?

Pora, o której stosujemy kosmetyki odżywiające skórę, ma fundamentalne znaczenie. Nie jest tajemnicą, że takie preparaty najlepiej działają, kiedy stosujemy je na noc. Odżywkę do rzęs najłatwiej aplikować właśnie na noc i dać czas składnikom wzmacniającym na wniknięcie w głąb cebulek mieszków włosowych. Z jednej strony stanie się to częścią wieczornego rytuału, tuż po kąpieli i demakijażu, a z drugiej unikamy nerwów i oczekiwania, aż preparat się wchłonie.

 

Teraz kiedy wyjaśniliśmy już jak stosować odżywkę do rzęs i opisaliśmy najczęściej popełniane błędy w ich aplikacji, pozostaje tylko rozpocząć kurację.


Redakcja DrogeriaOlmed.pl

Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

Wybrane kategorie, suplementy i kosmetyki:

Elugel żel Bebilon Profutura 2 Nakładka wibracyjna La Roche Posay Effaclar h Himalaya Lodówka kosmetyczna Kosmetyki Artdeco Antyperspiranty Urydynox Kosmetyki Cerave Kosmetyki Mokosh Seboradin ampułki Zabawki edukacyjne CzuCzu

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

Promocja! Tonik ajurwedyjski Orientana taniej!
Miniaturka artykułu - Orientana AJURWEDYJSKI Tonik do włosów, 100ml
Olmedowa promocja
Orientana AJURWEDYJSKI Tonik do włosów, 100ml
19.99 zł 22.43 zł
Najniższa cena z 30 dni: 16.82 zł