Jak prawidłowo myć ręce i dbać o skórę dłoni z Nivea Soft?

Arykuł banner - Jak prawidłowo myć ręce i dbać o skórę dłoni z Nivea Soft?

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak prawidłowo myć ręce i dbać o skórę dłoni z Nivea Soft?
 2. Jaki jest wpływ mycia rąk na kondycję skóry?
 3. Jak wybrać mydło odpowiednie do częstego mycia rąk?
 4. 12 kroków prawidłowego mycia rąk z Nivea Soft.

Jak prawidłowo myć ręce i dbać o skórę dłoni z Nivea Soft?

Od najmłodszych lat dziecko słyszy: myj ręce po wyjściu z toalety, przed posiłkiem: a ręce umyłeś?
To teksty dzieciństwa powtarzane przez rodziców do znudzenia, a jednak w czasie pandemii i wzmożonych restrykcji dotyczących bezpieczeństwa: są na wagę złota. Obecnie mycie rąk jest obowiązkiem i podstawą do zachowania zdrowia, a nawet życia.

Jaki jest wpływ mycia rąk na kondycję skóry?

Wiele osób przekonało się, że częste stosowanie mydła, środków dezynfekujących w połączeniu z noszeniem lateksowych lub nitrylowych rękawic ochronnych, negatywnie wpływa na skórę dłoni. Ręce po wielokrotnym codziennym myciu stają się nadmiernie wysuszone i wrażliwe na najmniejsze podrażnienia, co z kolei może ułatwiać powstawanie mikro ran, pękania skóry.

Jak wybrać mydło odpowiednie do częstego mycia rąk?

Mydło, którego często używamy, powinno spełniać trzy podstawowe funkcje, a każda z nich jest równie istotna dla zdrowia i kondycji skóry.

 • Oczyszczanie - skuteczne likwidowanie zanieczyszczeń.
 • Pielęgnacja - zapewnienie skórze komfortu i nawilżenia.
 • Zapach - pozostawienie przyjemnej woni na dłoniach.

Mydło w płynie Nivea Creme Soft z olejkiem z migdałowym znajdziesz TUTAJ

Wybierając mydło Nivea w płynie, warto zwrócić uwagę na jego właściwości pielęgnacyjne oraz wydajność opakowania. Kremowe mydło w płynie NIVEA Creme Soft zawiera pielęgnujący, bogaty we właściwości odżywcze olejek migdałowy. Skutecznie myje i chroni skórę przed wysuszaniem, nawet przy częstym myciu rąk. Skóra dłoni staje się gładka w dotyku i ma delikatny zapach. Dzięki dozownikowi w NIVEA Creme Soft mycie rąk jest proste i wygodne.

12 kroków prawidłowego mycia rąk z Nivea Soft.

Warto zapoznać się z poradami, dzięki którym Twoje ręce będą umyte zgodnie z zasadami higieny. Myjąc ręce nie zapomnij ściągnąć z nich biżuterii. Poniżej zamieszczamy instrukcję mycia rąk od Nivea. 

Zalecany czas mycia rąk 40-60 sekund.

Obrazki przedstawiają mycie rąk w 12 prostych i wyraźnie opisanych krokach:
 

   1. Zwilż dłonie ciepłą wodą.

   2. Nałóż mydło w ilości wystarczającej do pokrycia całych dłoni.

   3. Pocieraj dłoń o dłoń wewnętrznymi stronami wykonując koliste ruchy.

   4. Pocieraj wnętrzem prawej dłoni wierzchnią stronę dłoni lewej oraz przestrzenie między palcami. Tak samo umyj drugą rękę. 

   5. Spleć dłonie i ponownie umyj przestrzenie pomiędzy palcami.

   6. Złóż prawą dłoń w pięść.

   7. Obejmij prawy kciuk i umyj go ruchami obrotowymi. Zrób to samo z lewym kciukiem.

   8. W zagłębieniu prawej dłoni umyj opuszki palców lewej ręki okrężnymi ruchami. Powtórz z opuszkami palców drugiej ręki.

   9. Dokładnie opłucz dłonie pod bieżącą wodą. Nie zapomnij o paznokciach! 

   10. Starannie osusz dłonie papierowymi ręcznikami. 

   11. Zakręć wodę chwytając kran przez ręcznik. 

   12. Wyrzuć papier. Twoje ręce są czyste!


Jeśli wykonałeś wszystkie kroki zgodnie z instrukcją mycia rąk, możesz mieć pewność, że dłonie są pozbawione zanieczyszczeń. Powtarzaj tę czynność zawsze po powrocie do domu, po wyjściu z toalety oraz po każdej czynności, która budzi Twoje wątpliwości i rodzi w umyśle pytanie Czy na pewno moje ręce są czyste? Dla pewności lepiej udać się do łazienki i umyć ręce odżywczym i pięknie pachnącym mydłem.


A jeśli Twoje Nivea Creme Soft z olejkiem z migdałowym właśnie się skończyło... TUTAJ znajdziesz saszetkę uzupełniającą z mydłem w płynie o pojemności 500 ml.

Redakcja DrogeriaOlmed.pl

Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

Powiązane produkty

Miniaturka artykułu - NIVEA CREAM Soft Mydło w płynie, 500 ml
Olmedowa promocja
NIVEA CREAM Soft Mydło w płynie, 500 ml
10.06 zł 11.18 zł
Najniższa cena z 30 dni: 11.18 zł

Produkt niedostępny

Wybrane kategorie, suplementy i kosmetyki:

Elugel żel Bebilon Profutura 2 Nakładka wibracyjna La Roche Posay Effaclar h Himalaya Lodówka kosmetyczna Kosmetyki Artdeco Antyperspiranty Urydynox Kosmetyki Cerave Kosmetyki Mokosh Seboradin ampułki Zabawki edukacyjne CzuCzu

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

Promocja! Tonik ajurwedyjski Orientana taniej!
Miniaturka artykułu - Orientana AJURWEDYJSKI Tonik do włosów, 100ml
Olmedowa promocja
Orientana AJURWEDYJSKI Tonik do włosów, 100ml
19.99 zł 22.43 zł
Najniższa cena z 30 dni: 16.82 zł