Booster do włosów – jak działa i jaki booster do włosów wybrać?

Arykuł banner - Booster do włosów – jak działa i jaki booster do włosów wybrać?

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Chcesz poprawić kondycję włosów? Chcesz aby szybciej rosły i były pełne blasku? Takie jak prosto z salonu fryzjerskiego? Świadomość zdrowych kosmyków, osiągnięcie wyjątkowo gładkiej struktury włosa jest coraz częściej praktykowana. Jednak wszystko ma swój początek na skórze głowy - a często jest ona pomijana w pielęgnacji. Warto poświęcić jej więcej czasu, aby móc cieszyć się pięknymi pasmami. Każda prawdziwa włosomaniaczka to potwierdzi!  Jak o nią zadbać? Z pomocą przychodzą boostery.


Co to jest booster?

To stosunkowe nowe specyfiki, których zadaniem jest "podbijanie" działania innych kosmetyków, albo działanie wzmacniające - dostarczające bardziej skoncentrowanych składników. Zastanawiasz się czy booster jest dobry? Czy to naprawdę działa? Boostery do skóry głowy pomogą ją odżywić, ukoić. Regularne używanie może poprawiać przyrost, zwiększać objętość. Jego zadaniem jest także wspieranie działania podstawowych kosmetyków do pielęgnacji pasm na długości: szamponów, masek czy odżywek. Jest uzupełnieniem, nie obowiązkowym produktem, ale wartym uwagi.


Jakie efekty daje booster? Czy uzyskasz baby hair?

Zdrowy skalp, uregulowana praca gruczołów łojowych - oznacza większy przyrost włosów, wzmocnienie i pobudzanie cebulek - a to wszystko prowadzi do efektu nowych "baby hair". Rodzajów boosterów jest wiele, nieco inne są też ich sposoby używania. Niektóre aplikuje się bezpośrednio na skalp, a inne łączy z produktami do mycia i oczyszczania. Booster nawilża skalp, może też wspomagać walkę z przetłuszczaniem.

 W zależności od właściwości, działanie nakierowane jest na konkretne problemy, ale ogólnie dają efekty:

  • odżywiają,
  • nawilżają pasma i skalp, dają komfort dla przesuszonego skalpu, 
  • stymulują ich wzrost i przywracają naturalną równowagę,
  • wygładzają i ułatwiają rozczesywanie i stylizację,
  • pasma stają się mocniejsze,
  • zapobiegają powstawaniu łupieżu.

Są jeszcze inne rodzaje, np. boostery podbijające kolor czy też przedłużające jego trwałość.


Dla kogo? 

Dla każdego! A szczególnie dla osób, które mają problemy ze skalpem, np. świąd, silne wypadanie, uczucie suchości (często dotyka włosy farbowane). Jeśli te problemy dotyczą ciebie - sięgnij po booster! Ukojony skalp, bez problemów z łupieżem, podrażnieniami zdecydowanie odwdzięczy się za taką pielęgnację!


Jak stosować booster? Jak często?

Rodzajów jest kilka, różnią się sposobem aplikowania. Niektóre nakłada się bezpośrednio na skalp i inne jako dodatek do szamponów. 

Aplikacja jest prosta i dosyć szybka. Większość z nich zaleca się nałożyć na skalp, delikatnie wmasować i pozostawić na kilka, kilkanaście minut - w zależności od zaleceń producenta. Należy pamiętać, aby robić to delikatnie opuszkami palców, nie drapać, nie trzeć mocno! Następnie zwyczajnie umyć głowę. Do aplikowania "raz na jakiś czas" jako zabieg pielęgnacyjny - dodatkowy - optymalnie będzie to 1 raz w tygodniu.


Odżywka czy booster?

Nie wiesz, które z nich stosować? Są to dwa różne produkty i mają inne działanie, jednak i jeden i drugi warto używać, dzięki czemu włosy są mocne. Pielęgnacja włosów to nie tylko ich codzienna higiena, mycie - oczyszczanie. Pozostałe produkty warto dobierać pod porowatość i kondycję skalpu.


Czy booster może podrażniać/uczulać?

Tak, jak każdy kosmetyczny wyrób, zwłaszcza aplikowany bezpośrednio na skalp. Dlatego warto zawsze przeprowadzić próbę uczuleniową w niewidocznym miejscu, np. za uchem. Jeśli nie masz doświadczenia w wyborze i dopasowywaniu substancji, postaw na łagodniejsze wersje.


▸Booster przeciw wypadaniu włosów - SEBORADIN Forte

Ten płyn sprawdzi się na pasmach słabych, skłonnych do wypadania. Produkt zawiera ekstrakt z kiełków zielonego groszku – AnaGain™, ekstrakt z owoców palmy sabałowej, kompleks minerałów (cynk, miedź i magnez). Składniki aktywne wnikają w pasma, wystarczy nanieść niewielką ilość na dłoń i połączyć z produktem do mycia, wmasować i pozostawić na ok. 4min. Następnie spłukać. Co istotnie w składzie brak składnika - alcohol denat, który ewentualnie mógłby podrażnić czy uczulić.


▸Seboradin regenerujący 

Zawiera kompleks aminokwasów, oleje: konopny i makadamia oraz minerały: cynk, miedź i magnez. Produkt odpowiedni dla pasm suchych i zniszczonych farbowaniem. Aby zobaczyć efekty, producent zaleca aplikowanie podczas każdego mycia, przez około 1 miesiąc. 

Jak w powyższym opisie aplikacja jest podobna, poprzez połączenie, ale tym razem z maską lub odżywką.

▸Wzmacniający booster do skóry głowy So!flow - 100 ml

Ta marka to hit ostatnich miesięcy wśród włosomaniczek! Kosmetyk działa wzmacniająco, przywraca równowagę skalpu i stymuluje cebulki do wzrostu. Biotyna i mocznik zapobiegają ich wypadaniu, a aloes stymuluje ich wzrost (Aloe Barbadensis Leaf). Olej z czarnuszki działa łagodząco. W składzie znajdują się też adaptogeny - naturalne substancje roślinne oraz  grzyb reishi, który jest doskonałym przeciwutleniaczem - nawilża i wygładza


▸ECOCERA Booster Wcierka do włosów

Producent zapewnia, że systematycznie aplikowanie wpływa na poprawę dotlenienia i metabolizmu skalpu. Dzięki temu włosy staną się grubsze, mocniejsze i bardziej lśniące. Na ogromny plus zasługuje tutaj aplikator, dzięki temu aplikacja jest o wiele prostsza i łatwiej dotrzeć bezpośrednio do skalpu.


▸Kerabione Booster 

Na koniec jeszcze jeden preparat wart uwagi! Marka Kerabione znana z suplementów dla wsparcia włosów i paznokci - ma w swojej ofercie wzmacniające serum do włosów. Zawiera olejki (rozmarynowy, lawendowy, ze słodkich migdałów, bergamotowy i Ylang-Ylang), które poprawiają kondycję pasm i skalpu.

Boostery to nowość na rynku, jednak bez problemu można je dostać w sklepach stacjonarnych lub drogeriach (nierzadko z darmową dostawą). Popularne marki drogeryjne, ale też profesjonalne prześcigają się w hitach. Przykładowo Farmagan ma w ofercie więcej boosterów - color (by przedłużyć trwałość koloru), repair (odbudowujący), ale też na objętość.


Jak jeszcze poprawić wzrost włosów?

Szybki wzrost włosów jest istotny dla wielu osób, dla zapuszczających - o wiele łatwiej jest uzyskać pożądaną długość, ale też dla tych, którzy chcą szybciej pozbyć się zniszczonych pasm, czy niechcianego już koloru. Oprócz stosowania boosterów, jest jeszcze kilka rad, które warto wdrożyć:

  • wcierki - można połączyć je z boosterami, np. gdy jest on nakładany przed myciem, albo podczas - to wcierka - aplikowana na wilgotne, umyte kosmyki.
  • masaż skalpu - to technika, która jest tania, prosta i można ją wykonać bez żadnych gadżetów i akcesoriów. Taki masaż można wykonać opuszkami palców, albo kupić masażer lub specjalne "grabki". Masowanie dobrze jest połączyć z aplikacją wcierek, efekty będą jeszcze lepsze!
  • regularne oczyszczanie i peelingowanie - wszystkie kosmetyki, które stosujemy, a zwłaszcza lakiery, spray'e, ale też pyły i zanieczyszczenia osadzają się na skórze głowy. Aby cebulki były w dobrej kondycji, przynajmniej raz na tydzień powinny być oczyszczone za pomocą peelingu i mocniejszego szamponu.
  • suplementacja i picie ziół - odpowiednie suplementy (np. z biotyną) mogą znacznie przyspieszyć porost. Jeśli chodzi o zioła, to dobre efekty przyniosą skrzyp polny oraz pokrzywa (można je mieszać).
  • zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym - wbrew pozorom jest to ważny element. Nie ma to bezpośredniego wpływu na wzrost, ale na efekt wizualny, oraz na dłuższe ich zapuszczanie. Nieregularnie podcinane końcówki bardziej się rozdwajają, szarpane szorstkim ręcznikiem czy nieodpowiednią szczotką również je uszkadzają.

Predyspozycje genetyczne są także bardzo ważną kwestią. Jednak obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór preparatów, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć upragniony cel: zdrowe i mocne włosy! Najważniejsza jest regularność i cierpliwe oczekiwanie na efekty.

Redakcja DrogeriaOlmed.pl

Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

Wybrane kategorie, suplementy i kosmetyki:

Elugel żel Bebilon Profutura 2 Nakładka wibracyjna La Roche Posay Effaclar h Himalaya Lodówka kosmetyczna Kosmetyki Artdeco Antyperspiranty Urydynox Kosmetyki Cerave Kosmetyki Mokosh Seboradin ampułki Zabawki edukacyjne CzuCzu
Hit dnia!