Konfigurator żywienia medycznego – drogeria internetowa Olmed

Konfigurator żywienia medycznego

Nutridrink Logo

Skonfiguruj swój zestaw żywienia
medycznego NUTRIDRINK na 7, 14 lub 21 dni.

skonfiguruj zestaw

Nutridrink Logo

Skonfiguruj swój zestaw żywienia
medycznego RESOURCE na 7, 14 lub 21 dni.

skonfiguruj zestaw

Nutridrink Logo

Skonfiguruj swój zestaw żywienia
medycznego FRESUBIN na 7, 14 lub 21 dni.

skonfiguruj zestaw

Czym jest żywienie medyczne/żywienie kliniczne?

Żywienie medyczne - czym jest, rodzaje preparatów, stosowanie

Żywienie medyczne jest elementem leczenia żywieniowego, mające na celu utrzymanie lub poprawę stanu odżywienia pacjenta. Preparaty odżywcze do żywienia medycznego klasyfikuje się jako żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Zalecane jest u osób, u których z różnych przyczyn, nie można dostarczyć wystarczającej ilości składników odżywczych wyłącznie za pomocą tradycyjnej diety. Żywność medyczna występuje w formie płynnej do przyjmowania doustnego. Preparaty te dostępne są w aptekach internetowych oraz stacjonarnych. Szeroka gama smakowa produktów, ułatwia zróżnicowanie diety. Dostępne są preparaty wysokoenergetyczne, wysokobiałkowe oraz wzbogacane w różne składniki mineralne, aminokwasy i witaminy, tak aby dopasować rodzaj produktu do potrzeb pacjenta.

Żywienie medyczne zalecane jest przede wszystkim osobom niedożywionym lub z ryzykiem niedożywienia, pacjentom onkologicznym (w szczególności tym, którzy stracili apetyt w przebiegu choroby nowotworowej, w okresie rekonwalescencji po chorobie, w przygotowaniu do operacji oraz po jej przebyciu, w chorobach neurodegeneracyjnych. Stosowane jest także jako uzupełnienie diety osób starszych z brakiem apetytu, lub które mają problemy z samodzielnym spożywaniem pokarmów, gryzieniem, połykaniem.

Jak stosować żywienie medyczne? Dawkowanie zależy od wielu czynników, w tym kaloryczności diety tradycyjnej, stopnia odżywienia oraz celu, w jakim mają być stosowane. Dawkę powinien dobrać dietetyk lub lekarz prowadzący. Jeśli produkty do żywienia medycznego stosowane są jako uzupełnienie diety w niezbędne składniki odżywcze, zazwyczaj zalecaną ilością jest od 1 do 3 butelek na dobę. W przypadku stosowania ich jako jedyne źródło pożywienia, od 5 do 7 butelek na dobę. Należy pamiętać, że ze względu na wysokie stężenie składników, należy je pić powoli, łyczkami, jedną butelkę przez co najmniej 30 minut. Szybkie picie tych preparatów spowoduje, że nie będą się tak dobrze wchłaniać, a nawet mogą spowodować biegunkę.

Celem stosowania tych preparatów jest zbilansowanie ilości energii i składników odżywczych w diecie osób chorych, by stanowić wsparcie żywieniowe w walce z chorobą.

Żywienie medyczne Nutridrink to specjalistyczne preparaty odżywcze stworzone dla pacjentów, którzy z powodu choroby i towarzyszących jej konsekwencji nie są w stanie, za pomocą codziennej diety, dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zawierają one białko, energię, witaminy i składniki mineralne skoncentrowane w małej objętości. Marka Nutridrink jest najczęściej polecana przez lekarzy*

Produkty Nutridrink to: Nutridrink, Nutridrink Protein, Calogen, FortiCare, Nutridrink Yoghurt style, Nutridrink Muli Fibre, Nutridrink Juice style, Cubitan, Diasip, Fantomalt, Nutilis, preOp, Protifar, Renilon 4.0, Renilon 7.5, Souvenaid, NutriKid MultiFibre.

*w kategorii doustnego żywienia medycznego. IQVIA Poland Pharmascope MAT/09/2020, Units © 2020 IQVIA and its affiliates. All rights reserved.

skonfiguruj zestaw Nutridrink

Żywienie medyczne Nutridrink

Skonfiguruj swój zestaw żywienia medycznego Nutridrink na 7, 14 lub 21 dni.
Nutridrink

Żywienie medyczne Fresubin

Skonfiguruj swój zestaw żywienia medycznego Fresubin na 7, 14 lub 21 dni.
Fresubin

Fresubin to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci diet doustnych typu DRINK do picia lub deseru do spożycia łyżeczką, będący skoncentrowanym źródłem składników odżywczych, witamin, makro i mikroelementów w niewielkiej objętości. Diety Fresubin są pomocne w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie dostarczyć sobie ze standardowo przyjmowaną dietą odpowiedniej ilości energii, białka i składników odżywczych nadmiernie utraconych podczas terapii czy rekonwalescencji.

Produkty Fresubin to: Fresubin Energy, Fresubin Jucy, Fresubin Protein Energy, Fresubin Hepa, Fresubin Renal, Frebini Energy, Diben, Supportan.

skonfiguruj zestaw Fresubin

Żywienie medyczne Resource to szeroki wybór warinatów i smaków. Żywność stworzona dla osób, które nie są w stanie przy pomocy zwykłych produktów spożywczych dostarczyć sobie wszystkich składników odżywczych w odpowiednich ilościach. W zależności od zapotrzebowania dostępne są produkty Resource o różnej zawartości białka i energii.

Produkty Resource to: Resource 2.0, Resource Protein, Resource 2.0 + fibre, Resource Refresh, Resource Dianet Plus, Resource Instant Protein.

skonfiguruj zestaw Resource

Żywienie medyczne Resource

Skonfiguruj swój zestaw żywienia medycznego Resource na 7, 14 lub 21 dni.
Nutridrink

Filtry

Typ produktu

POKAŻ WSZYSTKIE

Marka

POKAŻ WSZYSTKIE

Producent

POKAŻ WSZYSTKIE
Pomysły na prezent

-

62 produkty

Filtry


-

Specjalne oferty

Typ produktu

POKAŻ WSZYSTKIE

Marka

POKAŻ WSZYSTKIE

Producent

POKAŻ WSZYSTKIE
Resetuj

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

Pomysł na prezent!