Vichy Neovadiol ekspert pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skóry menopauzalnej.

Arykuł banner - Vichy Neovadiol ekspert pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skóry menopauzalnej.

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Dlaczego Vichy jest ekspertem od pielęgnacji skóry menopauzalnej?
 2. Jakie są 3 kluczowe potrzeby skóry w czasie menopauzy?
 3. Które kosmetyki od Vichy będą wspierały skórę kobiet podczas menopauzy?
 4. Pielęgnacja Vichy kompleks uzupełniający gęstość skóry.
 5. Vichy Magistral to sposób na odżywienie skóry podczas menopauzy?
 6. Jak pielęgnować z Vichy Rose Platinium mechanizm regeneracji skóry po 60 roku życia?

Dlaczego Vichy jest ekspertem od pielęgnacji skóry menopauzalnej?

Pielęgnacja skóry menopauzalnej to zadanie, które postawiły przed sobą laboratoria Vichy.
Opracowano kurację Vichy Neovadiol, eksperta pielęgnacji przeciwzmarszczkowej dla skóry menopauzalnej.

Jednym z kluczowych hormonów dla jędrnej i pełnej skóry jest DHEA, organizm kobiety traci, aż do 90% tego hormonu w czasie menopauzy. DHEA odpowiada za prawidłowe nawilżenie, grubość oraz wydzielanie sebum w skórze. Menopauza sprzyja gwałtownemu spadkowi tego hormonu, a w konsekwencji zmienia się funkcjonowanie każdej warstwy skóry, widoczne są:
 • spadek poziomu lipidów w naskórku
 • utrata kolagenu i elastyny w skórze właściwej
 • zwiotczenie tkanki podskórnej oraz spadek elastyczności
Vichy Neovadiol to efekt 20 lat badań wpływu menopauzy na kondycję skóry. Opracowano formuły skutecznie redukujące oznaki starzenia się skóry. Potwierdzono je badaniami klinicznymi, przeprowadzając testy pod kontrolą dermatologiczną, także na skórze wrażliwej.

Jakie są 3 kluczowe potrzeby skóry w czasie menopauzy?

 1. Gęstość
 2. Odżywienie
 3. Promienność
Widoczne objawy to wiotczenie skóry i zmieniający się kontur twarzy. Charakterystyczne miejsca, w których następuje utrata gęstości skóry to owal, skóra na kościach policzkowych, obszar pod oczami oraz skóra na szyi. Rozwiązaniem jest kompleks uzupełniający w czasie perimenopauzy i menopauzy, w wieku około 44-55 lat.

Które kosmetyki od Vichy będą wspierały skórę kobiet podczas menopauzy?

Jest to zaawansowana pielęgnacja przywracająca gęstość skóry, skomponowana w oparciu o wyselekcjonowane składniki, takie jak woda wulkaniczna Vichy, ProXylan oraz kwas hialuronowy:
 • Woda wulkaniczna Vichy - wzmacnia barierę ochronną skóry kobiet.

 • ProXylan - przywraca gęstość skórze, działa wygładzająco, zmniejsza widoczność zmarszczek.

 • Kwas hialuronowy - nawilża, ujędrnia, poprawia sprężystość i elastyczność skóry.
Pielęgnacja Vichy kompleks uzupełniający dla zachowania pięknej skóry kobiet między 45 i 55 rokiem życia. Obejmuje dedykowane kosmetyki, które będą wspierały gęstość i sprężystość skóry w okresie przed menopauzą oraz w czasie jej trwania.

1. Odbudowujący hipoalergiczny krem na dzień NEOVADIOL Compensating Complex dla skóry normalnej, mieszanej, suchej oraz wrażliwej.
 • Skóra jest gęstsza, bardziej sprężysta, a kontur twarzy wyrazisty.
 • Krem przywraca poczucie komfortu skóry.
Skuteczność Neovadiol Compensating Complex potwierdzono klinicznie. Przeprowadzono badanie po 4 godzinach od aplikacji, wyniki wskazały 22% wzrost elastyczności skóry oraz 39% wzrost jędrności skóry. Testowany pod kontrolą dermatologiczną.

Vichy NEOVADIOL Compensating Complex Night odbudowujący krem na noc dla każdego typu skóry, także wrażliwej. Hipoalergiczny. W teście termograficznym potwierdzono, że krem Vichy wykazuje działanie kojące i łagodzi uczucie gorąca. Zmniejsza temperaturę skóry, aż o 2,7 °C.

Po zastosowaniu Vichy NEOVADIOL Compensating Complex Night:
 • Skóra jest gęstsza, bardziej sprężysta.
 • Kontur twarzy jest podkreślony.
 • Przywrócone zostaje poczucie komfortu skóry.
2. Vichy Neovadiol GF Substitutive Complex Eye & Lips to testowany pod kontrolą dermatologiczną i oftalmologiczną krem pod oczy i do okolic ust. Jest przeznaczony do każdego typu skóry, także wrażliwej. Hipoalergiczny. Najważniejsze właściwości Vichy Neovadiol GF Substitutive Complex Eye & Lips:
 1. Natychmiast nadaje efekt wygładzenia zmarszczek wokół oczu i ust.
 2. Odczuwalnie zwiększa gęstość skóry.
 3. Przywraca poczucie komfortu.
 4. Zawiera chłodzący aplikator.
3. Vichy Neovadiol Substitutive Complex jest to serum odbudowujące i przywracające gęstość skóry. Kobieta, stosując hipoalergiczny preparat przeznaczony, również do skóry wrażliwej uzyskuje następujące efekty:
 • Młodszy i zdrowszy wygląd skóry.
 • Wyrównany koloryt.
 • Mniej widoczne zmarszczki.
 • Wyraźną poprawę elastyczności i gęstości skóry twarzy.

Vichy Aktywne serum odbudowujące Neovadiol Substitutive Complex, którego skuteczność potwierdzono klinicznie, po 4 godzinach od aplikacji, odnotowując wzrost jędrności skóry o 25% oraz wzrost elastyczności skóry o 13,6% .

4. Vichy Neovadiol Phytosculpt. Krem ujędrniający dla skóry szyi i twarzy. W swoim składzie zawiera:
 1. Fitosterol - wyciąg z liści dzikiej paproci, którego właściwości wpływają modelująco na kontur twarzy.
 2. ProXylan - przywraca gęstość skóry, działa wygładzająco, zmniejsza widoczność zmarszczek.
 3. Kwas hialuronowy - nawilża, ujędrnia, poprawia elastyczność i sprężystość skóry.
Vichy Neovadiol Phytosculpt krem ujędrniający dla skóry szyi i twarzy. Wyraźnie wzmacnia i napina skórę szyi, a także remodeluje kontur twarzy. Walczy z widocznymi oznakami starzenia, a unikalna konsystencja napinająca skórę szyi. Skuteczność Vichy Neovadiol Phytosculpt potwierdzono klinicznie, w efekcie opadanie skóry twarzy zmniejszono się o 33%, zwiotczenie skóry szyi, aż o 25% Hipoalergiczny krem Vichy testowany pod kontrolą dermatologiczną, przeznaczony dla każdego typu skóry, także wrażliwej.
Zobacz Vichy Neovadiol Phytosculpt TUTAJ

Vichy Magistral to sposób na odżywienie skóry podczas menopauzy?

Prawidłowe odżywienie skóry jest kluczowe, dla kobiet, które już są w czasie menopauzy. Między 51 a 60 rokiem życia dobranie właściwych kremów na dzień i na noc, może wpłynąć nie tylko na komfort skóry, ale również na dobre samopoczucie kobiety. Jeśli zatem pielęgnacja nie jest właściwie dobrana mogą się pojawić zauważalne objawy obejmujące wiotczenie i nadmierną suchość skóry. Swędzenie i dyskomfort z powodu nadmiernego ściągnięcia skóry. Dedykowana pielęgnacja odżywiająca to Vichy Magistral.


Utrata lipidów, w czasie menopauzy powoduje nieprzyjemne dolegliwości skóry. Najczęściej jest to nadmierna suchość, swędzenie oraz uczucie dyskomfortu. Aż 75% lipidów, skóra może utracić podczas menopauzy.

Skóra ulega silnemu przesuszeniu, tracąc kwasy tłuszczowe, ponieważ przez niewystarczającą barierę ochronną naskórka traci ona również swoje prawidłowe nawilżenie.

Innowacja w postaci Vichy Neovadiol Magistral Noc i odżywczy balsam Vichy Neovadiol Magistral na dzień.

Innowacja Vichy Magistral Noc odżywczy krem przeciwzmarszczkowy na noc uzupełnia 100% utraty lipidów na powierzchni skóry. Formuła o wysokiej koncentracji kwasów tłuszczowych omega 3-6-9 została zastosowana dla natychmiastowej odbudowy warstwy lipidowej. W efekcie skóra jest natychmiast odczuwalnie nawilżona, a komfort zostaje przywrócony.


Z nocy na noc struktura naskórka ulega poprawie, a skóra jest widocznie bardziej jędrna i sprężysta, a składniki zawarte w kremie Vichy Magistral Noc działają:
 1. Woda wulkaniczna Vichy wzmacnia barierę ochronną skóry.
 2. Kwasy omega 3-6-9 uzupełniają międzykomórkową strukturę naskórka.
 3. Hedione przywraca naturalny koloryt i zmniejsza suchość skóry.

Zastosowanie na dzień odżywczego balsamu Vichy Magistral przywraca gęstość skóry, wygładza zmarszczki i poprawia jędrność.

Jak pielęgnować z Vichy Rose Platinium mechanizm regeneracji skóry po 60 roku życia?

Skóra traci promienność swój blask, koloryt oraz witalność, staje się sucha i szara. O skórę dojrzałą powyżej 60 roku życia zadba Vichy Rose Platinium.

Osłabienie naturalnych procesów regeneracji skóry powoduje powstawanie nowych zmian w wyglądzie skóry twarzy. Z wiekiem fibroblasty, które nadają skórze sprężystość, usztywniają się, a w rezultacie w skórze występują. Nocą i o poranku następuje utrata struktury włókien elastyny, wtedy skóra jest widocznie mniej sprężysta, wygląda jak pognieciona i pojawiają się zmarszczki senne. Noc i poranek to również czas, gdy obniżeniu ulega mikrocyrkulacja. Odczuwalne jest mrowienie skóry, utrata naturalnego blasku i promienności.

Vichy Rose Platinium znajdź TUTAJ
Kiedy mechanizmy regeneracji skóry jest osłabiony, wpływa na pojawienie się charakterystycznych oznak starzenia się skóry:
 1. Nierównomierny koloryt.
 2. Wielokierunkowe zmarszczki senne w okolicach oczu.
 3. Cienka "jak pergamin" skóra.
 4. Blada i poszarzała cera.
 5. Widoczne zmarszczki, nieregularny owal twarzy.
 6. Opadanie skóry w okolicach szyi.
Rewitalizujący i ujędrniający krem na noc Neovadiol Rose Platinium zapobiega powstawaniu zmarszczek sennych, reaktywuje różany blask. Hipoalergiczny krem jest przeznaczony dla każdego typu skóry, w tym również wrażliwej.
 • redukuje zmarszczki senne
 • nadaje skórze intensywne uczucie komfortu
 • Po 4 tygodniach stosowania promienność skóry wzrasta o 12%, zaś zdrowy blask o 14%
Neovadiol Rose Platinium Noc stworzony w oparciu o unikalną formułę wspierającą nocną regenerację skóry po 60 roku życia. Składniki zawarte w kremie:
 • Wulkaniczna woda Vichy wzmacnia mechanizmy obronne skóry.
 • Wapń wzmacnia witalność i sprężystość skóry.
 • Cukry roślinne redukują powstawanie nocnych zmarszczek.
Vichy opracowało długofalową pielęgnację, którą może zacząć każda kobieta w okresie przed menopauzą, w trakcie menopauzy i po 60 roku życia.

Dla kobiet w wieku 45-55 lat dedykowany jest kompleks uzupełniający, dla skóry pań między 51 i 60 rokiem życia dostosowano pielęgnację Vichy Magistral i Magistral Noc, a dla skóry dojrzałej Vichy Rose Platinium.

Redakcja DrogeriaOlmed.pl

Zespół Drogerii Olmed tworzy dla swoich czytelników treści z zakresu strefy beauty, urody, zdrowia i kącika dla mamy i dziecka. Na blogu każdy znajdzie dla siebie wartościowe artykuły dotyczące pielęgnacji, kosmetyków i odpowiedniej diety oraz suplementacji. Tu zawsze odkryjecie ciekawe zagadnienia i wnikliwe spojrzenie na nurtujące Was problemy i tematy!

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu drogerii internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, kosmetologa, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, określonych zabiegów, zmiany nawyków, dawkowania produktów, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Właściciel serwisu drogeriaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

Wybrane kategorie, suplementy i kosmetyki:

Elugel żel Bebilon Profutura 2 Nakładka wibracyjna La Roche Posay Effaclar h Himalaya Lodówka kosmetyczna Kosmetyki Artdeco Antyperspiranty Urydynox Kosmetyki Cerave Kosmetyki Mokosh Seboradin ampułki Zabawki edukacyjne CzuCzu

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

Promocja! Tonik ajurwedyjski Orientana taniej!
Miniaturka artykułu - Orientana AJURWEDYJSKI Tonik do włosów, 100ml
Olmedowa promocja
Orientana AJURWEDYJSKI Tonik do włosów, 100ml
19.99 zł 22.43 zł
Najniższa cena z 30 dni: 16.82 zł