Nowa seria kosmetyków YOPE Kwiat Lipy - wspieramy pszczoły! Zasiej z nami milion kwiatów dla 15 milionów pszczół!
Serię Kwiat Lipy stworzyliśmy z myślą o pszczołach. Aby je chronić i wspierać w codziennej pracy. Jak? Tworząc dla nich nowe miejsca pełne kwiatów! Kwiatów, których ekstrakty znalazły się też w naszych kosmetykach, by ją chronić i wzmacniać.
Część dochodu ze sprzedaży produktów z serii Kwiat Lipy przekażemy fundacji Łąka, która sieje w miastach kwietne łąki oraz zajmuje się edukacją ekologiczną. Za przekazaną kwotę wysiejemy tysiąc metrów kwadratowych łąk, na których zakwitnie milion kwiatów, z których skorzysta aż 15 milionów zapylaczy! Dzięki naszym łąkom udzielimy wsparcia pszczołom oraz innym owadom: chrząszczom, trzmielom, motylom, mrówkom. Ale to nie wszystko! Zaoszczędzimy masę wody oraz paliwo - łąki potrzebują mniej pielęgnacji niż trawniki. Pomożemy też walczyć z hałasem, spalinami i smogiem, bo wysoka roślinność łąki dobrze wyłapuje pyły. A także przyczynimy się do zmniejszenia używania środków chemicznych ochrony roślin - łąka radzi sobie sama! Dołącz do społeczności YOPE i wspólnie z nami zmieniaj świat!
Seria Kwiat Lipy pachnie cudownie jak ciepłe powietrze na początku lata. Są w niej 3 kosmetyki: Naturalny Żel pod Prysznic, Naturalne Mydło do Rąk z Formułą TGA i Naturalny Balsam do Rąk i Ciała. Wszystkie zawierają ekstrakty z trzech kwiatów: lipy, nagietka i rumianku, a także ekstrakt z nasion lnu. Najważniejszy wśród nich, ekstrakt z kwiatów lipy bogaty we flawonoidy, sole mineralne i witaminy, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, wzmacnia jej naturalną barierę ochronną i ogranicza utratę wilgoci. Natomiast naturalne ekstrakty z nasion lnu, z kwiatów nagietka i rumianku łagodzą stany zapalne, koją podrażnienia i przyspieszają odbudowę naskórka.
Fundacja Łąka, która jest partnerem naszej akcji działa na kilku płaszczyznach. Sieje w miastach łąki kwietne dla zapylaczy, ale także edukuje dzieci, prowadzi projekty społeczne, wspiera lokalne społeczności, namawia do zmiany prawa urzędników i prowadzi badania. Pokazuje niezwykły mikrokosmos roślin i owadów, który można znaleźć na łące. Więcej na www.laka.org.pl